Yaşam

14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali muhteşem Aida Operası ile sona erdi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından icra edilen,

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün en büyük prodüksiyonlarından biri olan, Ankara ve İstanbul Devlet Opera ve Bale Müdürlüklerinin ortaklaşa sahnelediği İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin AIDA operası 22 Haziran Perşembe akşamı AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda seyirciyle buluşuyor. , seyirciyi büyülü bir yolculuğa çıkaracak. çıkardı

Solistleri, korosu, dansçıları ve muhteşem yönetmeniyle kapanışa damgasını vuran eseri ünlü İtalyan yönetmen Vincenzo Grisostomi Travaglini sahneledi ve seyircilerden büyük alkış aldı.

Orkestra Şefi İbrahim Yazıcı yönetimindeki İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Orkestrası ve Koro Şefi Paolo Villa yönetimindeki Ankara Devlet Opera ve Balesi (İDOB) Korosu eşliğinde solist sanatçılar; Cihan Ekşi “Aida”, Efe Kışlalı “Radames”, Jaklin Çarkçı “Amneris”, Murat Güney “Amonasro”, Gökhan Ürben “Ramfis”, Göktuğ Alpyaşar “Il Re Delle’Egitto”, Serkan Bodur “Un Messaggero”, Ayşenur Ayyıldız Haksoy “Sacerdotessa” rollerinde seyirci karşısına çıktı.

Muhteşem müzik, dans, dekor ve kostümlerle eski Mısır’ı sahneye taşıyan Romalı komutan Radames ile hapisteki Habeş Prensesi Aida arasındaki imkansız aşkın hikayesi, MDTİst dansçılarının etkileyici koreografisiyle renklendi.

  Festival Boyunca 6 Etkinlik Sanatseverlerle Buluştu…

 Devlet Opera ve Bale Müdürlükleri tarafından sahnelenen Gala Konseri ve Saraydan Kız Kaçırma, La Traviata, Andrea Chenier ve Aida operaları  Gerçekleştiği kusursuz opera şöleni bu yıl 10-22 Haziran tarihlerinde dünyanın en değerli kültür sanat merkezlerinden biri olan Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin yoğun ilgisi eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Tüm temsillerinin biletlerinin tükendiği 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, sanatseverleri Türk Telekom Opera Salonu ve AKM Tiyatro Salonu’nda ağırladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu