Haber

Bağcılar Belediyesi’nden deprem bölgesinde 12 bin kişiye 3 öğün sıcak yemek

Depremin ilk gününden itibaren teknik ve kurtarma ekipleriyle sahada olan Bağcılar Belediyesi, insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Adıyaman’da Belediye tarafından kurulan Yemek Dağıtım Merkezi’nde 12 bin kişiye günde 3 öğün sıcak yemekle yemek veriliyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Bağcılar Belediyesi’nin başlattığı yardım seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. AFAD Uyum bünyesinde faaliyet gösteren gruplar, 10 ilde arama kurtarmadan gıda dağıtımına kadar ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Hizmetler kapsamında Adıyaman’da meydana gelen depremde zarar görenlerin yaralarının sarılması için çalışılıyor. Bu amaçla Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in talimatıyla Adıyaman’da Gıda Dağıtım Merkezi kuruldu.

Gün boyunca içecekler de mevcuttur.

Boş bir araziye kurulan dev çelik konstrüksiyon çadırda her gün yemek yapılıyor. Başta polis, asker, arama kurtarma görevlileri ve kamu çalışanları olmak üzere depremzedelerin ailelerine sıcak yemek ikramı yapılıyor. Günde 3 öğün dağıtılan yemekten 12 bin kişi faydalanıyor. Öte yandan gün boyunca yiyecek ve içecek yardımları da yapılıyor. Kendilerine sunulan hizmetten memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar, yardımlarından dolayı Özdemir’e teşekkür etti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu