Haber

Bahçeli’den Davutoğlu’na teşekkür telefonu: Onlar da yüz yüze görüşecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu arayarak “Gazze desteğinden” dolayı teşekkür etti.

MHP’den yapılan açıklamadaBahçeli’nin, “Dün paylaştığı Gazze konusundaki hassasiyetini içeren tweetine Davutoğlu’na verdiği destekten dolayı şükranlarını ilettiği” vurgulandı.
Açıklamaya göre Davutoğlu, Bahçeli’ye “Filistin konusundaki hassasiyetlerinden dolayı tüm Gazzeliler adına” da teşekkür etti.
Telefon görüşmesinin ardından iki cumhurbaşkanının önümüzdeki günlerde Gazze konusunu görüşmek üzere yüz yüze görüşme konusunda mutabakata vardığı belirtildi.

24 SAAT SÜRE VERDİ

Bahçeli, Türkiye’nin bir an önce devreye girip tarihi, insani ve dini sorumluluklarının gereğini yapması gerektiğini açıkça paylaşıyorum’da şu paylaşımı yaptı: Gazze’yi koruma ve koruma misyonunu üstlenmek atalarımızın mirasıdır.

‘GAZZE’Yİ İSLAM ŞEHRİ YAPMAK İÇİN…’

Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi mutlu çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacakları bir İslam beldesi yapmaya hazırdır ve yemin ederim ki hamd olsun, buna muktedirdir. “Cumhurbaşkanımız, aktif ve çok boyutlu diplomatik mücadelesinde Türk milletinin ve tüm inananların yanındadır.”

‘TAKDİR EDİYORUM, DESTEKLİYORUM’

Ahmet Davutoğlu da bu paylaşımının ardından Bahçeli’ye destek verdi: “Gazze’deki katliamı günlerdir algı yönetimi ve provokatif açıklamalarla gizlemeye çalışanlara rağmen, bu insanlığa karşı suçun durdurulması için atılan her adımı, yapılan her çağrıyı destekliyoruz; Sayın @ dbdevletbahceli’nin “Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için yaptığı açıklamaları takdir ediyor ve destekliyorum.” (HABER MERKEZİ)

aziziyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu