Haber

Cezayir Devlet Başkanı Tebbun’dan hükümete performans eleştirisi

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebboune, hükümetinin vatandaşların yaşam koşullarına ilişkin konulardaki performansından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi.

Cezayir resmi haber ajansı APS, “Cumhurbaşkanı Tebbun’un sert dili: Bazı işlerin temini ve bazı uygulamaların devamı için oyalama” başlığıyla bir yazı yayınladı.

Tebbun hükümetinin vatandaşların dosyalardaki performansına “kızgın” ve “memnuniyetsiz” olduğu vurgulanan yazıda, “Cumhurbaşkanı gerçekten kızgın ve hükümetin birçok belgeyi ele alma sisteminden memnun değil.” söylendi.

Vatandaşların yaşam kalitesinin yükseltilmesinin vazgeçilmez bir öncelik olduğuna dikkat çekilen yazıda, “Uzun teslim tarihleri, yaklaşık (yanlış) rakamlar, vatandaşların, esnaf ve tacirlerin günlük işlerinde aksama ve kafa karışıklığına neden olan kararlar” ifadelerine yer verildi. Tebbun’u kızdırdı.

“Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının sonuç açıklaması incelenmeli, daha doğrusu orta satırda okunmalı. Evet, ‘Cumhurbaşkanı’nın öfkesi’ başlıklı bir yazı bu açıklamanın içeriğini ortaya koyuyor ve net bir şekilde uyuyor.” söylendi.

Cumhurbaşkanı Tebbun’un Pazartesi günü başkanlığında yaptığı kabine toplantısının ardından yapılan açıklamada, Tebbun’un ithalat faturasındaki indirimin vatandaşın ihtiyaçları pahasına yapılmaması gerektiğini belirttiği belirtildi.

Cezayir’de son dönemde ithalat prosedürlerinin sıkılaşması nedeniyle piyasada bazı temel malzemelerde dalgalanmalar ve eksiklikler dikkat çekiyor.

Eymen Bin Abdurrahman’ın başbakanlığında teknokratlardan ve cumhurbaşkanlığına yakın isimlerden oluşan Cezayir hükümeti, 2021 yılının Temmuz ayında göreve başladı.

habersuhut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu