Yaşam

Fotoğraf Meraklıları Bergama’da Buluştu!

Fotoğraf Meraklıları Bergama’da Buluştu!
Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) iş birliğinde düzenlenen 7. Bergama Fotoğraf Günleri ve Fotoğrafçılar Maratonu, katılımcıların büyük coşkusu ve ilgisiyle gerçekleştirildi.
UNESCO Dünya Mirası Alanı’nın tanıtılması amacıyla düzenlenen, Türkiye’nin dört bir yanından 192 fotoğraf tutkununu bir araya getiren maraton etkinliğinde katılımcılar 4 gün boyunca Bergama’nın doğal, kültürel ve tarihi atmosferinde özel bir çekim deneyimi yaşama fırsatı buldu. Bergama’nın yurt içi ve yurt dışı fotoğrafları fotoğraflarla anlatılıyor.
Etkinlik kapsamında İzmir Fotoğraf Sanatları Derneği’nin (İFOD) ‘Bağımsızlığının 100. Yılında İzmir’ başlıklı fotoğraf standı, Bergama Kültür Merkezi’nde 4 gün boyunca katılımcılar ve Bergamalılar tarafından hayranlıkla ziyaret edildi. . Bergama Kültür Merkezi’nde eğitim amaçlı düzenlenen atölye ve söyleşilere katılımcılar ve halk da yoğun katılım gösterdi.
Maratonda çekilen 1518 eser, saygın komite üyeleri Alahattin KANLIOĞLU, Faruk AKBAŞ, Levent KARACAOĞLU, Leyla EMEKTAR ve Mehmet ASLAN tarafından titizlikle değerlendirildi ve toplam 43 eser ödüllendirilerek sahiplerini buldu.
Tarih Kategorisinde; Birincilik Ayşegül KURT, ikincilik Volkan KARAGÜLLEOĞLU, üçüncülük ise Serkan ÇOLAK oldu. Mansiyon ödülü Esengül ALICI’ya verilirken, BEAFSAD Mehmet İzzet KUTLU Özel Ödülü’ne Cihangir ZEYBEK layık görüldü.
Bergama Hayat Boyu Kategorisinde; Yarışmanın birincisi Mürsel TAHTACI olurken, ikincilik ödülü Esengül ALICI’ya, üçüncülük ödülü İsmet DANYELİ’ye, mansiyon ödülü ise Gülin YİĞİTER’e verildi.
Merkezden Uzak Kırsal Kategorisinde Birinci Mehmet SUBAŞI, İkinci Serap ÜNAL, Üçüncü Sena ŞAHİN ve Ali ASLAN Mansiyon ödülüne layık görüldü.
Bergama Belediyesi ve Bergama Amatör Fotoğraf Sanatı Derneği (BEAFSAD) iş birliğiyle düzenlenen maratonda toplam 128 bin 500 TL ödül dağıtıldı. Farklı coğrafyalardan fotoğrafçıların Bergama’nın kültürel zenginlikleri ile buluştuğu maratonda ilham verici deneyimler yaşanırken, kültürel miras geniş kitlelere aktarıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

turgutlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu