Haber

İBBSK Tekvando Takımı Basınla Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycan’da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda madalya kazandı. SporKulübün sporcuları (İBBSK) basınla toplantıya geldi.

Merve Dinçel (49 kg altın), Nafia Kuş (+73 kg altın), Hakan Reçber (63 kg altın), Görkem Polat (54 kg altın) ve Emre Kutalmış Ateşli (+87 kg altın) ile İBBSK Genel Sekreteri Fazilet Aslanoğlu .

Burada bir açıklama yapan Aslanoğlu, sporcularıyla gurur duyduklarını söyledi.

Tekvandoda üstün başarı gösterdiklerini ifade eden Aslanoğlu, “Millilerimiz Bakü’de 3 altın, 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandı. 3 altın kazanan arkadaşlarımız burada yanımızda oturuyor. Biz her zaman iyi sporcular yetiştirmek istiyoruz. Milli takımlarımız ve ülkemiz için.Hedefimiz olimpiyatlara en fazla sayıda sporcu ile gitmek”İnanın Türkiye’de çok iyi sporcular var. Onları bulup desteklemek istiyoruz.” dedi.

Turnuvanın en niteliklisi seçilen Merve Dinçel, olimpiyatlarda birebir başarı elde etmek istediğini belirterek, “Hem bireysel hem de takım olarak dünya şampiyonu olduk. Geçen yıl Avrupa şampiyonu oldum. .Adımlar bunlar.Topladığımız puanlarla olimpiyatlara gidiyoruz.Umarım olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil edebiliriz,altın madalya ile dönmek istiyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Ay yıldızlı sporculardan Nafia Kuş, yaşadığı büyük sakatlığın ardından pes etmediğini ve başarıya ulaştığını söyledi.

Başarının birlikte çalışmanın bir sonucu olduğunu anlatan Hakan Reçber, olimpiyatlarda elde ettiği başarıyı tekrarlamak istediğini de ifade etti.

Bronz madalya kazanan sporculardan Görkem Polat sonuçlardan memnun olduklarını söylerken, Emre Kutalmış Ateşli hedeflerinin olimpiyat olduğunu yineledi.

Toplantı fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu