Ekonomi

KTO Başkanı Gülsoy Ekonomiye İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KTO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, ekim ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Mahmut Kabak başkanlığında Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Gülsoy, atılan olumlu adımlarla iş dünyasının yatırım ortamının iyileştirilmesi, enflasyondaki döviz kuru farkının daraltılması, enflasyonda faiz istikrarının sağlanması ve finansmana erişimin kolaylaştırılması yönündeki beklentilerin devam ettiğini belirtti.

12. Kalkınma Planı’nı değerlendiren Gülsoy, şunları söyledi:

“Bu plan çerçevesinde 2028 yılı sonuna kadar enflasyonun yüzde 4,7’ye düşürülmesi, yıllık ortalama yüzde 5 istikrarlı ve istikrarlı büyümenin sağlanması, kişi başına gelirin 17 bin 554 dolara çıkarılması hedefleniyor. bunlarla birlikte, yeşil ve dijital dönüşüm, rekabetçi üretim, ihracata dayalı nitelikli büyüme, afetlere dayanıklı yaşam alanlarının inşası, sürdürülebilir çevre politikası, adalet ve demokrasiye dayalı bir resim çiziliyor. dijital ve yeşil dönüşüm. İkiz dönüşümün artık telaffuzun ötesine geçip hayata geçirilmesi gerekiyor. Beklentimiz elbette belirlenen hedeflere ulaşmak, kişisel “ve toplumsal yaşam standardımızı yükseltmek. İş dünyası olarak hedeflerimize ulaşmak için elimizden gelen desteği ve katkıyı sunuyoruz, sunmaya da devam edeceğiz.”

“Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesine giren 15 Kayserili firmayı tebrik eden Gülsoy, Kayserili firmaların enflasyonla mücadele kapsamında yapılan indirim kampanyası davetine yüzde 10 ila 50 arasında indirim sunarak destek verdiklerini belirtti.

elmadaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu