Haber

Mahmut Özer’den ’23 Nisan’ açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesiyle taçlandırılan bu mübarek günde, kutsal vatanımızı emanet edeceğimiz evlatlarımıza duyduğumuz inanç ve güvenle göğsümüz kabarmaktadır.”ifadesini kullandı.

Bakan Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milli irade ve bağımsızlığın simgesi TBMM’nin kuruluşunun 103. yılında kutlamaktan gurur duyduklarını belirten Özer, şunları kaydetti: mesajında:

“Milletin kayıtsız şartsız egemenliği unsuruyla taçlanan bu mübarek günde, aziz vatanımızı emanet edeceğimiz evlatlarımıza duyduğumuz inanç ve güvenle göğsümüz kabarıyor. Ufuklarımızı genişletmek için azimle çalışıyoruz. Gelecekte dünyamız için atacakları adımları bizden çok daha büyük atacaklarına inandığım çocuklarımızın bu uğurda en büyük fedakarlıkları yapmaktan çekinmemiş, milletvekillerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Birinci Meclis’te başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadelemizi yürüten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çocuk Bayramını Kutlarız.”

haber-piraziz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu