Haber

Maltepe Cumhuriyet Meydanı Alt Geçidi hizmete açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan Maltepe Cumhuriyet Meydanı Alt Geçidi hizmete açıldı. Bağdat Caddesi Maltepe merkez bölgesine yapılan alt geçitle araç trafiği yer altına alındı ​​ve bölge kesintisiz ulaşıma kavuştu. Maltepe Meydanı’nda çalışmalar halen devam ediyor.

İBB, İstanbul trafiğini rahatlatmak ve kentte kesintisiz ulaşımı sağlamak için yatırımlarına devam ediyor. Kasım 2021’de yapımına başlanan Maltepe Cumhuriyet Meydanı Alt Geçidi projesinde çalışmalar tamamlandı. Bağdat Caddesi Maltepe merkez bölgesine yapılan alt geçitle araç trafiği yer altına alındı ​​ve bölgedeki trafik sorunu ortadan kaldırıldı. Ayrıca çalışmalar kapsamında bölgedeki mevcut altyapı sınırları da yenilendi.

25 BİN METREKARE YAYA ALANI İLE ÖRNEK BİR MEYDARDIR

İlçenin en büyük ihtiyaçlarından biri olan ve her dönem planlanan ancak bir türlü inşaatına başlanmayan Maltepe Meydanı projesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bu dönemde hayata geçiriliyor. Yapımı devam eden meydan projesiyle bölge 25 bin metrekarelik yaya alanına dönüştürülerek İstanbul’un örnek meydanlarından biri haline gelecek. Projeyle bölge sosyal alanlar ve ticari alanlarla çok fonksiyonlu bir çehre bürünecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu