Haber

Rusya: Gelecekte komşu Ukrayna ile ikili ilişkiler kaçınılmaz

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın komşu ülke Ukrayna ile ilişkilerinin gelecekte kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Peskov, başkent Moskova’daki güncel bahislerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Peskov, Rusya ile Ukrayna arasındaki bağlantılara da değinerek, “Rusya’ya yönelik tüm nefret dolu propaganda akımlarına ve Ukrayna halkının propagandaya aldanmasına rağmen, ikili ilişkilerimizin geleceği konusunda ülkede halen bazı ölçülü düşünceler ve yaklaşımlar var. kaçınılmaz çünkü biz komşuyuz.” söz konusu.

“Gürcistan’daki olaylara Rus karşıtı unsurlar dahil edilmeye çalışılıyor”

Peskov, Gürcistan’da “yabancı nüfuzun şeffaflığı” konulu yasa tasarısının mecliste onaylanmasına yönelik protestolara değinerek, “Rusya’nın bununla öz ve şekil olarak hiçbir ilgisi yok. Biz Gürcistan’ın iç işlerine karışmıyoruz.” ifadeleri kullandı.

Peskov, söz konusu yasa tasarısının geri çekildiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Ayrıca birilerinin görünür eli bu olaya Rus karşıtı unsurları dahil etmeye çalışıyor. Gürcistan Devlet Başkanı’nın (Salome Zurabishvili) kendi halkına nasıl hitap ettiğini görüyoruz. Gürcistan’dan değil Amerika’dan Gürcülere hitap ediyor. Bu provokasyonlara yol açabilir. … Durumu çok dikkatli ve büyük bir endişeyle takip ediyoruz.”

“Ermenistan’ın bazı Rus vatandaşlarının giriş yasağını reddediyoruz”

Ermenistan’ın bazı Rus milletvekilleri ve medya kuruluşlarının temsilcilerine giriş yasağı getirme kararına övgüde bulunan Peskov, buna olumsuz tepki verdiklerini belirtti.

Peskov, Ermenistan’ın Rusya’nın müttefiki ve stratejik ortağı olduğunu vurgulayarak, “Bu durum bizi ikili ilişkileri bu tür durumlardan koruma yükümlülüğü altına sokuyor” dedi. sözünü kullandı.

suhuthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu