Haber

Van’a gelen Malatyalı depremzede gönüllü olarak bağış toplama faaliyetlerine katılıyor.

Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da 10 ili etkisi altına alan ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Malatya’dan Van’ın Erciş ilçesine gelen Ferhat Milisoğlu, hem yardım malzemelerinin taşınmasına yardım ediyor deprem bölgesine gönderilir ve tırlara yüklenir.

Depremin ardından bölgeden tahliye edilen depremden etkilenen aileler, Gençler ve Sporİlçe Müdürlüğü’ne bağlı 400 yataklı bir yurda yerleştirildiler.

Malatya’dan 10 kişilik ailesiyle Van’ın Erciş ilçesine gelen Ferhat Milisoğlu, kaldıkları yurdun yan tarafındaki kaymakamlığın depremzedeler için yardım topladığını görünce takviye yapma kararı aldı.

Yardımların toplandığı depoya giden Milisoğlu, gönüllü olarak toplanan yardımları hem paketliyor hem de tırlara yüklüyor.

Milisoğlu, gazetecilere depremin yaklaşık 2 dakika sürdüğünü ve tedirgin anlar yaşadıklarını söyledi.

Ülkenin depremzedeler için seferber olduğunu belirten Milisoğlu, şunları söyledi:

“Deprem hiç bitmez sandık. Sarsıntı durunca aşağı indik. Gündüz ikinci bir deprem oldu, kaçacak yer bulamadık. Malatya’da yer sürekli hareket ediyor. Ben yurtta yaşıyorum. Van’ın Erciş ilçesi 2 gündür ailemle birlikte yurtta kalıyorum yurdun yanında depremzedeler için kutular hazırlanıyor görünce içim içime sinmedi arkadaşlar yardıma geldim Onlar sayesinde hepsi canla başla çalışıyor.Deprem bölgelerine yardım kolileri gidiyor.Depremde hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin.Geride kalanlara geçmiş olsun.Rabbim görmeyi nasip etmesin. yine böyle bir şey.”

haberkestel.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu