Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden deprem bölgesindeki çiftçilere yem desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından bölgede hayvancılıkla uğraşan vatandaşları da unutmadı. Şubat meclisinin ikinci toplantısında alınan karara göre Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesindeki çiftçilerin üretimlerini sürdürebilmeleri için 10 ilde toplam 20 bin çuval yem sağlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şubat ayındaki olağan meclis toplantısının ikinci toplantısında, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem nedeniyle bölgedeki vatandaşlara yapılacak yardım ele alındı. Deprem nedeniyle kırsal kesimde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların üretim faaliyetlerine devam edebilmeleri için yem üssü sağlanması önerisi oybirliğiyle kabul edildi. Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, “Bu büyük bir felaket ve sonuçları hepimizi ilgilendirecek, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı günler de gelecek. Bu nedenle tüm parti gruplarının duyarlılığına teşekkür ediyorum.”

20 bin çuval yem gönderilecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerindeki üreticilerin üretime devam edebilmesi için bölgeye 20 bin çuval yem takviyesi gönderilecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yem alımlarını tamamladıktan sonra takviyeyi hızlı bir şekilde bölgelere ulaştıracak.

Uzundere 4. Etap çalışmaları İZBETON ile hızlanacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZBETON A.Ş. Karabağlar’ın Uzundere Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanı dördüncü etap çalışmaları kapsamında inşaat imalat çalışmalarına hız vermek. Kent merkezinde imzalanacak protokol oy çokluğu ile kabul edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu