Haber

Meteoroloji’den 8 şehre sarı kodlu uyarı: Fırtına ve toz taşınımı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, iç ve batı kesimlerinin parçalı, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, İzmir ve Eskişehir’in sağanak ve sağanak yağışlı, ve diğer yerler az bulutlu ve açık olacak. . Sabah ve gece doğu kesimlerde buzlanma ve don, iç ve doğu kesimlerde pus ve sis bekleniyor. Batı kesimlerde toz taşınması bekleniyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli olunmalıdır.

Rüzgarın; Marmara’nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ve batısı) Kıyı Ege (İzmir, Aydın ve Muğla illerinin batısı) güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/sa, yer yer 90) ) Km/h şeklinde esmesi beklendiği için ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz zehirlenmesi gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır.

Meteoroloji; Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, İzmir, Kırklareli, Muğla ve Tekirdağ illerine sarı kodlu uyarı verdi.

Yurt genelinde hava sıcaklığının artmaya devam ederek mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

SARI KOD NEDİR?

Hava potansiyel olarak tehlikelidir. İddia edilen meteorolojik olay olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik kurallardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu