Haber

Ümit Özdağ’dan Mansur Yavaş’a tepki: Daveti geri çekiyoruz

DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a adaylık davetinin ardından Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ da bir önceki ‘adaylık’ davetini Mansur Yavaş’a iletti.

Mansur Yavaş’ın Twitter’dan yaptığı açıklamanın ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklamasının ardından Ümit Özdağ’dan yeni bir açıklama geldi. Twitter’da video paylaşımı yapan Özdağ, “Mansur Bey Türk Milletini üzdünüz! Halbuki Türk Milleti büyük millettir. Umutlar tükenince mucizeler yaratır. Mansur cumhurbaşkanı olsun, olmasın, Türk Milleti büyük millettir. Saray rejimi gidecek, mülteciler gidecek.”

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Zor bir seçime gidiyoruz. Böyle bir ortamda değişim için Türk halkından büyük destek gördüğünü gördüğümüz Mansur Yavaş Bey’i Nisan 2022’den itibaren göreve davet ediyoruz. Cesur davranması ve kendine hatırlatması gerekiyor.” Atatürk’ün cumhuriyetini korumak ve adaylığa adım atmak için Atatürk gibi hareket etmesi gerektiğini söyledi.” Defalarca bu aramayı yaptık, cevapsız kaldı. Pazar günü belediye önünde toplandık ve Mansur Yavaş’ı göreve talep edelim dedik. Ne yazık ki Mansur Bey Türk Milletine olan temel bağlılığını göstermemiş, halkın bu talebini göstermesini bile beklemeden Kılıçdaroğlu’na bağlılığını göstermemiştir. “Biz Zafer Partisi olarak dün yaptığımız daveti geri çekiyoruz. Mansur Bey bu halde size olan güvene ve sevgiye ihanet etmeye hakkınız yoktu. Türk gençliğinin umutlarına sırt çevirdiniz. Büyük bir hüsrana sebep olan Mansur Bey, keşke bunu yapmasaydınız.” (HABER MERKEZİ)

haberarpacay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu